Průvodkyně - o nás

 

 

Mgr. Eva Dittingerová

Profesně se věnuji vzdělávání, zajímá mě autorská tvorba i příběhy v rozmanitých podobách. Přes dramatickou výchovu jsem se dostala k psychosomatickým disciplínám a zájem o příběhy a jejich potenciál mě přivedl k poradním kruhům (councilu):

Council si mne získal okamžitě. Díky zkušenosti s prací v kruhu v dramatické výchově i při práci s mládeží jsem přesvědčená, že lidé spolu mají hovořit právě v kruhu. K posezení v kruhu jsem chtěla zvát své kolegy v práci, lidi kolem lesní školky, přátele. Nedostávalo se mi ale odvahy, sebevědomí a pocitu, že k tomu jsem dostatečně oprávněná. Věděla jsem, že budu potřebovat víc, bezpečné zázemí a možnost obrátit se k někomu pro radu a povzbuzení.  Aniž bych věděla, jak důležitá pro mne ta zkušenost bude v následujících měsících a co všechno přinese, přihlásila jsem se v létě 2014 na mezinárodní trénink pro facilitátory councilu. 

 
V lesní školce Šiška v Brně - Kohoutovicích pořádám od té doby pravidelné večery s councilem pro veřejnost. A moje aktivity na tomto poli se i díky spolupráci s Petrou a Helenou rozrostly o další kruhy, workshopy a semináře i organizaci výcviků s trenéry ze zahraničí a další podporu zájemců o poradní kruhy. Na jaře 2019 jsem byla potvrzena jako facilitátorka European Council Network.
Kontaktovat mne můžete prostřednictvím mailu councilvsisce(at)gmail.com


Martin crysman Zahradník

K poradním kruhům jsem se dostal víceméně náhodou v rámci jednoho YIA projektu ve Španělsku, kde jsem, nevěda o tom nic, zažil svůj první council - a velmi mě to chytlo, hned jsem věděl, že to chci opakovat - a tak se stalo, že jsem si o tom něco málo přečetl a začal poradní kruhy pořádat s přáteli na bytě, což mou zamilovanost do poradních kruhů pomohlo změnit v lásku, a tak se stalo, že jsem i mj. uspořádal širší poradní kruh v parku, navštívil nějaké semináře… a prolnul se se zdejší councilovou Evou a začal někdy cca od roku 2016 pravidelně navštěvovat councily v Šišce.

Councily mi přinášejí do života cenné chvíle usebrání se a pozastavení, chvíle míru a hloubky. Mají léčivý vliv na můj výchozí negativní a pesimistický vztah k lidem - obecně mám totiž, přiznám se, tendenci lidstvem pohrdat, protože vidím všude kolem sebe tu spoustu škod, které pácháme. Councily mě přivádějí k jednotlivcům, skutečným lidem s hmatatelnými příběhy a tomu, co je za nimi, což v důsledku zjemňuje mé pohrdavé tendence a tak jsem k lidem laskavější, tolerantnější, a snáze se mi odpouští. Těžko povědět, jak velký vliv na to má councilování vs. NVC (nenásilná komunikace), které se taky dlouhodobě věnuji - myslím, že se to příjemně doplňuje a vzájemně posiluje.

Chci sem nějak ještě dostat, že každý jednotlivý council je tak jiný - dokonce i takový na stejném místě se stejnými lidmi - … ale to jsou jen slova - bez přítomnosti člověka v kontextu sezení v kruhu s plnou přítomností to zní tak nějak prázdně… Už teď se těším na další kruh! Přijďte taky ;)


Bc. Petra Banďouchová

Petra je vystudovaná sociální pracovnice a posledních pár let se v Muzeu romské kultury věnuje podpoře sociálně znevýhodněných dětí a jejich rodin v oblasti vzdělávání.
Zajímá se o různé formy komunikace a práce na osobním rozvoji dětí a mladých lidí.
Má ráda příběhy, (po) bytí v přírodě a pohled na horské štíty.

S councilem se seznámila náhodou a od té doby mě baví čím dál tím víc. Snažím se používat council při práci s romskými dětmi a jednou bych chtěla přinést praxi poradního kruhu do brněnských škol.Mgr. Helena Kosková

Helena je lektorka a terapeutka PBSP terapie. Věnuje se převážně osobnímu a komunitnímu rozvoji, pracuje s dospělými a s mládeží, její aktivity se často odehrávají v přírodě, která je skvělým zrcadlem našich životů. Stojí za organizací dvou mezinárodních councilových výcviků (v Česku a na Slovensku) a v roce 2015 spoluorganizovala setkání Evropské councilové sítě.
 

V Šišce Helena facilitovala council pro zahraniční dobrovolníky Evropské dobrovolné služby a několik councilů pro veřejnost (na téma Dar, darování, Wisdom council...). Více o Heleně na www.naturalspirit.cz 

Žádné komentáře: